Drobečková navigace

Úvodní stránka > Sortiment > Protipožární vrata

Protipožární vrata

Protipožární vrata a požární uzávěry

Textilní roletové uzávěry

fibreroll-2.jpgTextilní roletové požární uzávěry FIBREROLL najdou své uplatnění především jako požární uzávěry otvorů v místech, kde po nich není požadována bezpečnostní funkce. Nejčastěji se instalují do průmyslových, občanských a administrativních objektů, hromadných garáží či nákupních center. Jejich výhodou je malý potřebný prostor pro nábal v nadpraží a velká škála typů, umožňující uzavírání otvorů až do rozměru 30 x 6 metrů. 

Textilní roletové požární uzávěry se používají k oddělení dvou sousedních požárních úseků v případě požáru. Velké uplatnění nacházejí například v podzemních garážích, v nákupních centrech v kombinacích s bezpečnostními mřížemi, také v průmyslových objektech, halách apod.

Textilní roletové požární uzávěry jsou výhodné pro minimální nároky na prostor, neboť jsou za normálních okolností navinuty v krytu, který je umístěn tak, aby nepřekážel běžnému provozu (obvykle nad podhledem). Uzávěr tak nevyžaduje žádný větší prostor po stranách otvoru, jako např. u posuvných dveří a vrat.

fibreroll.jpgZákladní vlastností, která je od těchto rolet požadována, je jejich požární odolnost. Roletové požární uzávěry FIBREROLL se vyrábějí ve dvou variantách s rozdílem v použité textilii.

  1. S textilií s hliníkovou vrstvou mají požární uzávěry FIBREROLL požární odolnost EW 90 DP1 (do plochy 25 m2, nebo výšky 4 metry a neomezené délky EW 180 DP1). Pro zvýšení požární odolnosti je možné využít zkrápění (chlazení vodou). Tím lze dosáhnout požární odolnosti až EI 180 DP1.
  2. S textilií bez hliníkové vrstvy mají uzávěry FIBREROLL požární odolnost EW 15 DP1. Pro zvýšení požární odolnosti je možné využít zkrápění (chlazení vodou). Tím lze dosáhnout požární odolnosti až EW 90 DP1, respektive EI 90 DP1.

Ocelové požární uzávěry

fireroll.jpgRoletové požární uzávěry se dodávají v mnoha variantách a to jak pro rovné trasy, tak i pro různé zakřivené, lomené otvory, ovály nebo kruhy. Vyrábí se na konkrétní zakázku a rozměry jsou přizpůsobené různým požadavkům.

Základní vlastností, která je od těchto rolet požadována, je jejich požární odolnost. Roletové požární uzávěry mají požární odolnost EW 15 DP1. Pro zvýšení požární odolnosti nebo pro větší rozměry uzávěru je možné využít odstupové vzdálenosti nebo zkrápění (chlazení vodou). Tím lze dosáhnout požární odolnosti až EW 120 DP1 resp. EI 120 DP1.

Ocelové roletové požární uzávěry se používají k oddělování chráněných únikových cest, k rozdělení velkých průmyslových hal a prodejních prostor do požárních úseků, k uzavírání otvorů, kterými prochází kontinuální výrobní linka apod.

Výhodou těchto požárních uzávěrů je možnost mechanického spouštění pomocí tavné pojistky – uzávěr je plně funkční i bez zálohovaného napájení nebo bez bateriového záložního zdroje.

Tyto roletové požární uzávěry splňují jak vysoké požadavky na požární odolnost tak zároveň i požadavky na bezpečnost vyžadované pojišťovnami.

Zateplené požární uzávěry

Ocelové zateplené požární uzávěry jsou jedinečné svou požární odolností EW 90 DP1 bez nutnosti dodržení odstupové vzdálenosti, případně chlazení vodou. Odolnost EW 45 DP1 splňují tyto uzávěry bez omezení rozměrů. Maximální rozměr těchto uzávěrů může být 12 x 6,5 metrů.

Kouřové zábrany

Zařízení pro odvod tepla a kouře slouží k usměrňování pohybu jedovatých zplodin hoření. Kouřové zábrany rozdělují objekt do jednotlivých kouřových sekcí, čímž brání šíření a pronikaní kouře do ostatních prostor a korigují jeho odvod směrem z objektu. kouřové zábrany ve dvou provedeních a to textilní a skleněné kouřové zábrany.

smokebarrier ST.JPG

  1. Aktivní kouřová zábrana - textilní roletová kouřová zábrana SMOKEBARRIER AT slouží v případě požáru k rozdělení objektu do kouřových úseků a brání následnému šíření kouře do ostatních prostor. Zábrana je konstruována jako svisle posuvná roleta. Textilní roletové kouřové zábrany jsou výhodné pro minimální nároky na prostor, neboť jsou za normálních okolností svinuty v krytu, který je umístěn tak, aby nepřekážel běžnému provozu (obvykle nad podhledem). Textilní roletové kouřové zábrany SMOKEBARRIER AT mají požární odolnost D120.
  2. Pevná kouřová zábrana - textilní pevná kouřová zábrana SMOKEBARRIER ST slouží v případě požáru k rozdělení objektu do kouřových úseků a brání následnému šíření kouře do ostatních prostor. Textilní pevné kouřové zábrany jsou výhodné pro minimální nároky na prostor a mohou se velmi jednoduše přizpůsobit nejrůznějším tvarům a probíhajícím technologickým instalacím. Textilní pevné kouřové zábrany SMOKEBARRIER ST mají požární odolnost D 120.
  3. Skleněné zábrany - skleněná pevná kouřová zábrana SMOKEBARRIER SG slouží v případě požáru k rozdělení objektu do kouřových úseků a brání následnému šíření kouře do ostatních prostor. Skleněné pevné kouřové zábrany mají přednost především ve své průsvitnosti (průhlednosti) a nenarušují tím opticky prostor objektu. Skleněné pevné kouřové zábrany SMOKEBARRIER SG mají požární odolnost D 30 (var.1 - maximální rozměry 1500 x 2000 mm), D 60 (var.2 - maximální rozměry 2000 x 900 mm) 

Protipožární posuvná vrata FST

Pro všechny typy objektů dodává společnost Hörmann v závislosti na požárním zatížení spolehlivá řešení posuvných vrat odpovídající provozu a riziku v jednokřídlém i dvoukřídlém provedení. Protipožární konstrukce jsou zkoušeny podle DIN 4102, jejich kvalita je průběžně sledována ústavem pro zkoušení materiálu v Braunschweigu a schvalována ústavem DIBt.

Kouřotěsná protipožární posuvná vrata pro bezpečné únikové a záchranné cesty jsou navíc zkoušena i podle normy DIN 18095. Jsou doporučena pro všechny prostory s velkou frekvencí osob, kde je nutné v případě požáru chránit lidi před šířením životu nebezpečných kouřových plynů.

Pro rychlý průchod osob a průjezd vozíků nebo menších dopravních vozů jsou nabízena protipožární posuvná vrata s integrovanými dveřmi. Obecně jsou integrované/únikové dveře z důvodu požární ochrany vybaveny horním uzavíračem s kluznými lištami.

 

Katalogy a dokumentace

Prospekt textilní roletový uzávěr v pdf
Prospekt ocelový požární uzávěr v pdf
Prospekt ocelový zateplený požární uzávěr v pdf
Prospekt kouřové zábrany AKTIVNÍ v pdf
Prospekt kouřové zábrany STABILNÍ v pdf
Prospekt posuvná vrata FST v pdf
Montážní údaje posuvná vrata FST v pdf

 

Napište nám

Potřebujete poradit? Nevíte si rady s výběrem? Zodpovíme jakýkoliv dotaz. Kontaktujte nás prosím.

Vámi zadané osobní údaje budeme zpracovávat za účelem odpovědi. Bližší informace naleznete v zásadách zpracování osobních údajů