Drobečková navigace

Úvodní stránka > Sortiment > Lamelové clony

Lamelové clony

IMG_20161110_172225.jpgPevné clony

Pevné clony dodáváme s umístěním „A-dovnitř otvoru“ (tj. do stropu, do překladu) nebo s kotvením „B-nad otvor“ (na stěnu nad překlad). Instalace je jednoduchá – nosná lišta se pečlivě namontuje způsobem A či B a na ni se navěsí připravené plastové lamely.

Clona s předsazením

V případě složitější situace ve vratovém otvoru (např. výsuvné vrata či vrata rolované na buben) dodáme pomocnou konstrukci půdorysného „U“ tvaru. Ta je ke stěně ukotvená v případě menších otvorů pomocí konzol, u větších otvorů pomocí bočních stojen. Konstrukce je osazená plastovými 4-galerie-shrnovaci-9.jpglamelami po celém svém obvodu, aby bylo zabráněno pronikání průvanu i na bocích.

Shrnovací clony

Clona se využívá v otvorech s průchody osob. V případě požadavku navážení většího množství velkých předmětů se jednoduše shrne na bok. Odsunout lze v období, kdy není nutno clonu z technologických či klimatických důvodů používat. Vhodnost tohoto systému je praxí ověřená do cca 3,5 m výšky otvoru. Mobilní clony nesmí v zavřeném stavu projíždět technika (hrozí ohnutí či zlomení pojezdového kování).

Clony jsou zvlášť vhodné do myček aut. Při vjezdu (výjezdu) nedochází ke kontaktu auta s plastovými lamelami.

clona-posuvna-nad-otvor-stredni.jpgPosuvné clony

Posuvné clony jsou umístěné v kolejnicích a pojíždění lze zajistit v celé šíři nebo ve vymezených úsecích. Kotvení kolejnic pro posuv clon se provádí většinou nad otvor, lze vyrobit i variantu s kotvením kolejnic dovnitř otvoru. Skrz mobilní clony nesmí v zavřeném stavu projíždět technika (hrozí ohnutí či zlomení pojezdového kování). Opět vhodné do míst s převládajícími průchody osob, dle typu provozu do výšky cca 5 m.

 

Katalogy a dokumentace

List pro zaměření list v jpg
List pro zaměření předsazená clona v bmp

 

Napište nám

Potřebujete poradit? Nevíte si rady s výběrem? Zodpovíme jakýkoliv dotaz. Kontaktujte nás prosím.

Vámi zadané osobní údaje budeme zpracovávat za účelem odpovědi. Bližší informace naleznete v zásadách zpracování osobních údajů